Často kladené otázky
Rozpočet je jedním z nejdůležitějších faktorů. Z velké části závisí rozpočet na velikosti, stavu a vybavení bytu, lokalitě, budově a okolí. Proto je důležité určit si rozpočet hned na začátku. Pražské garsonky stojí od 10 000 Kč za měsíc, byty s jednou ložnicí od 15 000 Kč za měsíc. Cena bytů se dvěma ložnicemi začíná na 18 000 Kč a byty se třemi ložnicemi stojí od 25 000 Kč za měsíc. Rozdíly v cenách jsou odvozeny od lokality a velikosti bytu.
Garsonka / 1+kk tvoří 1 místnost a koupelna
1+1 tvoří 2 místnosti: 1 ložnice/obývací pokoj, kuchyň, koupelna
2+kk tvoří 2 místnosti: 1 ložnice, kuchyň spojená s obývacím pokojem, koupelna
2+1 tvoří 3 místnosti: 1 ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelna
3+kk tvoří 3 místnosti: 2 ložnice, kuchyň spojená s obývacím pokojem, koupelna
3+1 tvoří 4 místnosti: 2 ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelna
4+kk tvoří 4 místnosti: 3 ložnice, kuchyň spojená s obývacím pokojem, koupelna
4+1 tvoří 5 místností: 3 ložnice, obývací pokoj, kuchyň, koupelna
Výběr lokality záleží na Vašich preferencích a možnostech. Můžete například požadovat byt nedaleko zaměstnání, školy dětí, posilovny, parku apod. Dobrá zpráva je, že díky skvělému systému pražské hromadné dopravy je velmi snadné se v Praze pohybovat. V Real Dum Vám rádi najdeme tu nejlepší lokalitu s ohledem na Vaše možnosti. Nejdražší obytné části Prahy jsou Staré Město, Josefov, Malá Strana a Hradčany. Mezi velice oblíbené lokality k bydlení dnes patří Vinohrady, Nové Město, Vršovice, Letná a Smíchov.
Nájemní smlouva se řídí paragrafem § 685 Občanského zákoníku. Hlavní články obsažené ve smlouvě: Běžná doba nájmu je 1 rok. Smlouvy jsou uzavírány na dobu určitou s nebo bez možnosti prodloužení. Ukončení smlouvy je možné pouze na základě dohody obou smluvních stran. Pronajímatel může odstoupit od smlouvy z důvodů a způsobem stanoveným v paragrafu § 711 Občanského zákoníku.
V České republice jsou tyto požadavky: záloha v hodnotě nájmu za 1 nebo 2 měsíce, nájem za první měsíc (většinou placený při podepisování smlouvy), smlouva podepsaná oběma smluvními stranami a údaje z občanského průkazu/ cestovního pasu.
Cena odpovídá nájmu za 1 měsíc plus 21% DPH.
Je důležité určit přesné částky, data splatnosti a možnosti platby, co je zahrnuté v nájmu a co je placené zvlášť – např. voda a likvidace odpadních vod, plyn, elektřina, odvoz odpadu, společné prostory (výtah, osvětlení v budově, úklid domu), recepce, parkování. Některé poplatky jsou stanoveny pevnou částkou, některé jsou pouze měsíčně placené zálohy, z kterých se jednou ročně vybere potřebná částka.
Nájemce skládá kauci v hodnotě nájmu za 1 až 3 měsíce při podepisování smlouvy. Tato záloha Vám bude vrácena na konci Vašeho pobytu nebo bude použita na opravu škod vzniklých během Vašeho pobytu, s kterými nebylo vypořádáno před uplynutím nájemní smlouvy.
Ke každému klientovi máme aktivní osobitý přístup.